روش های خرید ارزان ترین بلیط هواپیما

روش های خرید ارزان ترین بلیط هواپیما

به طور کلی واژه ارزان به حدی برای ما جذاب است که گاهی محصولات و خدمات بی کیفیت را می‌پذیریم، اما امروز می‌خواهیم ارزان ترین بلیط هواپیما را به شکلی برای شما معرفی کنیم که حتی از کیفیت آن هم اطمینان داشته باشید.

بلیط هواپیما یک قیمت استاندارد دارد که طبیعتاً تحت عنوان بلیط سیستمی با همان قیمت به فروش می‌رسد. اما دخالت کردن برخی شرکت‌ها و همچنین کمبود مسافر در برخی شرایط خاص باعث می‌شود که قیمت بلیط هواپیما تغییر کند.

در این مطلب ابتدا ارزان ترین بلیط هواپیمایا همان بلیط لحظه آخری را معرفی می‌کنیم و به صورت گام به گام بخش‌های مختلف آن را توضیح خواهیم داد تا به عنوان یک راهنمای کامل بتوانید از آن استفاده کنید.

تعریف بلیط چارتر ارزان  یا لحظه آخری

برای تعریف بلیط هواپیما ارزان و لحظه آخری آن را در دو قسمت تعریف می‌کنیم. قسمت ارزان ترین بلیط هواپیما مربوط به بلیط هایی می‌شود که به دلیل شرایط خاص با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسند. لحظه آخری به فروش بلیط هواپیما در ساعات پایانی و در دقایق پایانی نزدیک به زمان پرواز اشاره دارد

اگر شرکت مورد نظر نتوانسته باشد ظرفیت صندلی‌های هواپیما را پر کند مجبور می‌شود که برای جلوگیری از ضرر آنها را با قیمت پایین‌تری بفروشد که تحت عنوان بلیط لحظه آخری شناخته می‌شود. بنابراین قرار گرفتن این دو بخش باعث یک ویژگی جالب و دوست داشتنی برای مسافران تحت عنوان ارزان ترین بلیط هواپیما یا همان بلیط لحظه آخری می‌شود.

 

ارزان ترین نرخ بلیط هواپیما؟ مگه داریم؟!

سوالی که در ذهن کاربران ایجاد می‌شود این است که مگر همه بلیط ها با قیمت استاندارد به فروش نمی‌رسند؟ چه دلیلی دارد که برخی از شرکت‌ها اصطلاحاتی مانند ارزان ترین نرخ  بلیط هواپیما را مطرح می‌کنند؟ برای پاسخ دادن به این ابهامات به خاطر داشته باشید که ارزان شدن بلیط هواپیما می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

  • کاهش تعداد مسافران به دلیل شرایط آب و هوایی خاص
  • کاهش تعداد مسافران به دلیل پایان تعطیلات
  • کاهش تعداد مسافران به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی یک کشور
  • کاهش تعداد مسافران به دلیل شرایط فصلی
  • کاهش تعداد مسافران به دلیل شرایط اقتصادی

مهم‌ترین عامل در شکل گیری بلیط ارزان هواپیما ، نبود مسافر کافی برای ایرلاین مورد نظر و خالی ماندن صندلی های هواپیما است.

بلیط لحظه آخری با ریسک همراه نیست؟!

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که آیا بلیط لحظه آخری باعث از دست رفتن پرواز مورد نظر نمی‌شود؟ آیا ریسک فراموش کردن برداشتن برخی وسایل را بالا نمی‌برد؟ آیا یک پرواز بی کیفیت نصیب ما نمی‌کند؟ آیا گزینه همراه بردن خانواده را کنسل نمی‌کند؟

بله تمامی ابهامات مطرح‌شده در مورد بلیط لحظه آخری حقیقت دارد و شخصی که به دنبال استفاده از این گزینه باشد باید خود را برای این شرایط آماده کند. در مورد این بلیط ها شرکت ها زمان زیادی برای فروش بلیط ندارند و ترجیح می‌دهند که آنها را با قیمت پایین‌تری بفروشند. اما شما به عنوان مسافر باید آمادگی کامل برای یک سفر سریع را داشته باشید و چمدان شما آماده باشد. مورد دیگر این است که از شما نباید انتظار همراه بردن خانواده را داشته باشید و باید یک سفر انفرادی یا کاری انجام دهید.

بهترین زمانبندی برای به دست آوردن ارزان ترین بلیط هواپیمای لحظه آخری

حالا اگر به عنوان مسافر پذیرفته‌اید که گزینه‌ای به اسم ارزان ترین بلیط هواپیما وجود دارد، به احتمال زیاد تمایل دارید که از آن استفاده کنید. متاسفانه یا خوشبختانه استفاده از این روش کم هزینه نیاز به مهارت خاصی دارد که مانند شکار در لحظه بتوانید عکس العمل نشان دهید. استفاده از بلیط ارزان هواپیما به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد: زمان بندی مناسب و انتخاب مقصد گردشگری مناسب. زمانبندی می‌تواند به شکل‌های  زیر تأثیر گذار باشد :

شرایط آب و هوایی خاص

توصیه می‌کنیم که سایت اینترنتی مورد نظر فروش آنلاین بلیط هواپیما را پیدا کنید و به صورت مستمر پیگیر تغییرات قیمت ها شوید. در برخی شرایط زمانی و آب و هوایی خاص می‌بینیم که تعداد بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری افزایش می‌یابد. به عنوان مثال بلیط چارتر کیش در فصل گرم سال و در انتهای تعطیلات بیشتر می‌شود. همین وضعیت در مورد فصل سرد سال برای بلیط چارتر مشهد و برای بلیط چارتر استانبول رخ می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد که خرید ارزان ترین بلیط هواپیما تحت تأثیر شرایط آب و هوایی هم قرار دارد.

زمان اتمام تعطیلات

به نظر شما  بلیط اتوبوس و بلیط هواپیما در روزهای ابتدایی تعطیلات بیشتر پیدا می‌شود یا در روزهای انتهایی؟ این یک قانون نانوشته و همیشگی در تعطیلات است که درصد بالا و شاید بیش از 90 درصد مسافران ترجیح می‌دهند که در ابتدای تعطیلات به سفر بروند. اما کسانی که به دنبال سفر ارزان قیمت هستند و می‌خواهند از بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری استفاده کنند، منتظر انتهای تعطیلات می‌مانند. در انتهای تعطیلات تعداد مسافران برگشتی بسیار بیشتر از مسافران رفت است و ایرلاین ها برای به دست آوردن مسافران برگشتی مجبور می‌شوند که بلیط خود را در مسیر ر فت با قیمت پایین‌تر بفروشند.

روزهای میانی هفته

این گزینه برای کسانی مناسب است که به دنبال استفاده از ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری برای سفرهای کوتاه هستند. برنامه کاری سازمان‌های دولتی و خصوصی به شکلی است که کار آنها به روزهای میانی هفته برمی‌گردد. بنابراین آمار مسافرت‌ها و جابجایی‌ها به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد و طبیعتاً تعداد افراد متقاضی بلیط هواپیما کم می‌شود. این کاهش تقاضا تأثیر خود را بر قیمت بلیط هواپیما گذاشته و ایرلاین ها مجبور هستند که بلیط های خود را با قیمت ارزان‌تری در اختیار مسافران بگذارند. حتی شرکت‌های چارتر کننده هم در این دوره زمانی مجبور می‌شوند که بلیت خود را با قیمت پایین‌تری بفروشند.

بهترین مقصد گردشگری برای به دست آوردن ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری 

عامل مهم دیگر در به دست آوردن بلیط هواپیما لحظه آخری تمرکز کردن بر روی مقاصد گردشگری است. اصولاً تقاضا برای خرید بلیط هواپیما در مناطق شلوغ بیشتر است و این باعث می‌شود که کاهش قیمت آنها کمتر باشد. اگر می‌خواهید تمرکز خود را بر روی مقاصد گردشگری قرار دهید باید موارد زیر را رعایت کنید :

مقاصد گردشگری خلوت

به عنوان یک نکته ناامید کننده باید به خاطر داشته باشید که به دست آوردن بلیط لحظه آخری کیش و بلیط لحظه آخری مشهد و همچنین بلیط لحظه آخری استانبول بسیار سخت‌تر از سایر مقاصد گردشگری است. این شهرها معمولاً در طول سال گردشگر به اندازه کافی دارند و تنها ممکن است شرایط جغرافیایی و آب و هوایی بر آن‌ها تأثیر گذار باشد. به همین دلیل اگر اصرار خاصی برای رفتن به این شهرها ندارید توصیه ما این است که شهرها و مقاصد گردشگری خلوت‌تر را انتخاب کنید تا سختی کمتری برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط هواپیما را بکشید.

شهرهای نزدیک به مقاصد گردشگری

در برخی موارد مسافران اصرار دارند که به یک مقصد گردشگری خاص بروند که اتفاقاً تعداد مسافران آنها هم زیاد است. این دسته از مسافران کار سخت‌تری برای پیدا کردن بلیط لحظه آخری و بلیط چارتر دارند. اما هنوز هم نباید ناامید شوند و راهکار جالب دیگری برای آنها وجود دارد. این گروه از مسافران می‌توانند شهرهای کناری را انتخاب کنند و از آنجا به مقصد گردشگری مورد نظر بروند. مثلاً برای رفتن به کیش می‌توان یکی از شهرهای جنوبی کشور را انتخاب کرد یا برای رفتن به مشهد به یکی از استان‌های خراسان شمالی یا جنوبی پرواز کنید و سپس با خودرو به مشهد بروید

در این حالت به دست آوردن ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری بسیار راحت‌تر است

شهرها و کشورهای با شرایط ویژه

این مورد بیشتر برای کسانی که به سفرهای خارجی می‌روند صدق می‌کند. زمانی که شرایط یک کشور یا یک شهر خاص تحت تأثیر شرایط اقتصادی و سیاسی قرار می‌گیرد، بدون شک بحث گردشگری آن هم تحت تأثیر آن تغییر می‌کند. مثلاً می‌بینیم که هزینه سفر به استانبول در چند سال اخیر کمتر شده و همین وضعیت هم برای کشور عراق هم وجود دارد. این شرایط اقتصادی می‌تواند عامل خوبی برای پیدا کردن بلیط لحظه آخری و ارزان باشد...


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.